Křest tramvaje se jménem Adélka

20. 9. 2007 (11.00 hodin)katastr

Brno-město


charakteristika

Pětičlánková nízkopodlažní tramvaj ŠKODA 13T nové generace byla prezentována na náměstí Svobody v rámci Evropského týdne mobility - 20. září bylo v Brně vyhlášeno Dnem bez aut (při této příležitosti bylo užití městské hromadné dopravy v tarifních zónách 100 a 101 v Brně zdarma).


účastníci

Roman Onderka, primátor města Brna,
Bedřich Prokeš, ředitel Dopravního podniku města Brna,
Lukáš Evžen Martinec, opat augustiniánského kláštera na Starém Brně,
veřejnost


zajímavosti

Jméno Adélka pro tramvaj vybrali pracovníci dopravního podniku a ve čtvrtek 20. září ji pokřtili Roman Onderka, primátor města Brna spolu s Bedřichem Prokešem, ředitelem Dopravního podniku města Brna. Požehnání se jí dostalo od Lukáše Evžena Martince, opata augustiniánského kláštera na Starém Brně.


poznámka

Tramvaj ŠKODA 13T s designem od firmy Porsche má dva nízkopodlažní díly, které zaujímají 48 procent z celkové plochy vozidla. Pětičlánková verze pojme 270 cestujících, z toho 70 sedících. V oddíle pro cestující jsou umístěny čtyři informační a dva LCD oboustranné reklamní panely.
Pracoviště řidiče je plně klimatizováno a je nově vybaveno dvojicí monitorů kamerového systému (čtyři kamery jsou umístěny vně tramvaje a čtyři v interiéru). Na čele a na konci vozidla jsou umístěny infopanely pro číslo linky, na boční straně dveří pak oboustranné informační panely zobrazující vně tramvaje hlavní uzly a cílovou stanici, uvnitř vozidla pak číslo linky a sled jednotlivých zastávek.události

6. 10. 2016
Křest tramvaje se jménem Bohuslava Fuchse 28. 4. 2011
Křest nových tramvají se jmény: Eliška, Hanička, Ivuška, Janička a Karolínka 27. 1. 2011
Křest nových tramvají se jmény: Verunka, Zuzanka, Anička, Boženka a Danuška 17. 8. 2009
Křest nových tramvají se jmény: Gábinka, Helenka, Irenka, Julinka, Klárka, Lucinka, Maruška, Natálka, Olinka, Pavlínka, Renatka a Simonka


osoby

Roman Onderka
primátor města Brna


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 19. 09. 2019