V brněnské ZOO otevřen pavilon exotických ptáků

1987číslo orientační

46


katastr

Bystrccharakteristika

Pavilon exotických ptáků je nejvýznamnější stavbou, dokončenou během 80. let. Tři roky po dokončení pavilonu byly připraveny i venkovní voliéry.
Nový pavilon vyrostl na hřebeni Mniší hory, zhruba uprostřed mezi nižším a vyšším vrcholem kopce. Nacházely se v něm vedle velkých arů i vzácné druhy papoušků, jako ara hyacintový, amazoňan kubánský a kakadu palmový či molucký.
V pavilonu se nachází i vzácné vasy velké z Madagaskaru, nestor keu z Nového Zélandu nebo jihoamerický aru horský. Ptáky doplňují expozice kotulů veverovitých a klokánků krysích. K dalším obyvatelům patří i skupina asi čtyřiceti žaků, zachráněných z kontrabandu pašeráků zvířat, zabavená celníky na jaře 2002 na letišti v Praze-Ruzyni.


poznámka

Již při otevření ZOO v roce 1953 ptáci tvořili nejpočetnější část vystavovaných zvířat, převládaly přitom druhy naší fauny včetně plemen domácích zvířat. Avšak počet druhů ptáků se v následujících letech rychle zvyšoval.
Ptáci jsou velmi oblíbení. Např. pávi korunkatí uvádějí v nadšení návštěvníky ZOO Brno od jejího otevření až do dnešních dnů.
(Podklady pro tento záznam připravili pracovníci ZOO Brno, děkujeme.)prameny, literatura

Www stránky

"ZOO Brno"


události

23. 11. 2007
Narození a následný úspěšný odchov ledních medvíďat v brněnské ZOO 2001
Otevření Dětské ZOO 2000
V brněnské ZOO otevřena expozice Tygří skály 1998
V brněnské ZOO otevřen pavilon Tropické království 1980
V brněnské ZOO otevřeno "Safari"
další události (5)...


stavby

Zoologická zahrada města Brna
U Zoologické zahrady 46/147


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 09. 01. 2020