Zahájení činnosti Rakouského institutu v Brně
21. 11. 2001
Moravské náměstí
sídlo institutu od roku 2003
třída Generála Píky
původní sídlo institutu (2001–2003)
Česká republika
první Rakouský institut
Za účasti rakouského velvyslance v ČR Klase Daublebského a vedoucí sekce rakouského Spolkového ministerstva zahraničních věcí Moniky Kalistové slavnostně zahájil 21. listopadu v Brně svou činnost Rakouský institut.
Rakouské instituty, které vlastní a podporuje rakouská vláda, jsou poměrně novou iniciativou (od roku 1997). V Brně byl otevřen teprve šestý, předcházela Bratislava, Budapešť, Varšava, Krakov a Milán. Instituty se věnují především výuce němčiny, přičemž se neopomíjejí specifické rakouské aspekty.
Rakouský institut v Brně působil ve Spořitelní akademii na tř. Generála Píky 7 v Černých Polích. Byly zahájeny první kursy pro veřejnost, a to jak se všeobecným zaměřením, tak specializované (zatím na ekonomickou oblast). Rakouský institut smí vydávat mezinárodně uznávaný certifikát – diplom ÖSD, srovnatelný s certifikátem Goethe-Institutu.
V lednu 2001 začal institut působit na ulici Generála Píky 7, kde byl dodavatelem kurzů němčiny pro Českou spořitelnu. Stal se tak čtvrtým institutem otevřeným v zahraničí a prvním a jediným v České republice.
Vznikl tak tým několika lektorů pod vedením Mag. Astrid Pucharski. Ta za své pětileté působení vytvořila nabídku kurzů a akcí, které slavily úspěch. Díky svému zaměření na německý jazyk v kontextu Rakouska se institut dostával do povědomí veřejnosti a stával se tak jedničkou mezi jazykovými školami. S tím šlo ruku v ruce stěhování do větších prostor, které se uskutečnilo v roce 2003. Od té doby je jeho domovskou adresou památkové chráněná budova Berglerova paláce na Moravském náměstí. Brzy následovaly nové formáty kurzů a také kulturní akce pro širokou veřejnost.
Www stránky
Ma
Máte více informací?
Napište nám, prosím. Děkujeme.