Slavnostní otevření nové sportovní haly Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity

7. 10. 2009


ulice

číslo orientační

5


nej...

Česká republika
jedinečná hala pro tzv. úpolové sporty (například judo, karate a další bojové disciplíny)


charakteristika

V areálu univerzitního kampusu v Brně-Bohunicích byla slavnostně otevřena nová moderní hala pro míčové sporty s hledištěm pro 388 diváků a tři špičkově vybavené tělocvičny Fakulty sportovních studií, nejmladší fakulty Masarykovy univerzity. Ta zajišťuje vysokoškolské vzdělávání učitelů tělesné výchovy a dalších specializovaných oborů (fyzioterapie, speciální edukace bezpečnostních složek).


účastníci

Petr Fiala, rektor Masarykovy univerzity,
Roman Onderka, primátor města Brna
Michal Charvát, děkan Fakulty sportovních studií,
Přemysl Veselý


zajímavosti

V České republice je to jedinečná hala pro tzv. úpolové sporty, kam se řadí například judo, karate a další bojové disciplíny. Moderně vybavena je také tělocvična pro taneční kreativitu a jiné pohybové aktivity s doprovodem hudby i vzorová školní tělocvična. Nechybí ani specializované laboratoře, kde budou odborníci například detailně analyzovat chůzi a další pohybové aktivity, jejich změny v závislosti na vývoji kostry.

Fakulta sportovních studií se do kampusu přestěhovala z Komárova. Pavilon se začal stavět na jaře roku 2008. Stavba a vybavení stálo 500 milionů korun. Dalších 72 milionů korun si vyžádala investice do stavby podzemního propojovacího koridoru.


poznámka

Nový pavilon s halou pro míčové sporty a třemi tělocvičnami v rámci tělesné výchovy budou navštěvovat i studenti ostatních fakult (zejména Lékařské a Přírodovědecké fakulty, jimž už kampus slouží). Počítá se i s možností pronájmu pro sportovní vyžití veřejnosti.


obrazy


události

1. 1. 2002
Zřízení Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity


osoby

Petr Fiala
rektor Masarykovy univerzity Roman Onderka
primátor města Brna


městská část

související odkazy

Kal


Aktualizováno: 26. 06. 2018