Otevření prvního fit-parku na Moravě

23. 6. 2010


ulice

místo

park na Špilberku nad Pellicovou ulicí


nej...

Morava
první fit-park na Moravě


charakteristika

Za účasti náměstka primátora Martina Andera byl otevřen v parku na Špilberku v lokalitě nad ulicí Pellicovou u dětského hřiště první fit-park na Moravě - posilovna pod širým nebem.
Jedná se o pět venkovních posilovacích strojů firmy JOSLA FitPark s.r.o. umístěných na nově upravené mlatové ploše. Finanční náročnost této akce je ve výši 250 tisíc korun. Smyslem celé akce je podpořit aktivní rekreaci a pohybové aktivity pod širým nebem, a to v krásné oáze klidu v parku na Špilberku.


zajímavosti

Posilovna pod širým nebem bude pro Brňany otevřená sedm dní v týdnu a čtyřiadvacet hodin denně. „Fitpark na Špilberku bude lákadlem nejen pro děti, ale i pro starší Brňany. Park nebudeme zamykat, ani neustále hlídat. Všechny posilovací či protahovací stroje totiž dodavatelská firma vyrobila v protivandalské úpravě. Jsou to masivní konstrukce v betonových patkách,“ uvedl Martin Ander.
Dodal, že díky této úpravě odpadá nutnost zřídit místo stálého správce, který většinu sportovních hřišť s dražším vybavením hlídá. „Stačí pravidelná údržba ze strany naší společnosti Veřejná zeleň města Brna,“ sdělil Ander.
Jako další výhodu zdůraznil to, že sportovní zařízení v novém fitparku mohou lidé využívat intuitivně, bez předešlé instruktáže. „Nemusí tam tedy být trenér, který by lidem vše vysvětloval,“ řekl náměstek.


obrazy

prameny, literatura

stavby

městská část

související odkazy

Ma


Aktualizováno: 12. 06. 2019