Vernisáž výstavy „Dámská volenka“

9. 6. 2010 (9.6.–31.10.2010)


ulice

číslo orientační

1


místo

západní křídlo hradu


charakteristika

Výstava „Dámská volenka“ představila výběrovou kolekci dámských toalet a módních doplňků společenského odívání 19. a 20. století.
Upozornila také na spolkovou činnost v Brně, na akademický čtenářský spolek Zora při brněnské technice, věnovala pozornost pořádání plesů.
Připomněla činnost orchestru Gustava Broma a taneční kavárny, Zemský dům a Besední dům, které byly významnými centry kulturního dění.
Expozice navodila atmosféru dámských krejčovských salónů a družstev, vystavila oděvní tvorbu druhé poloviny 20. století a věnovala se retro-stylům, včetně prezentace bižuterie, klobouků kabelek a bot.
Na výstavě bylo možné spatřit i soutěžní taneční kostýmy, plakáty a informace o tanečních soutěžích, jakou je věhlasná mezinárodní soutěž Brno Open.
S Muzeem města Brna spolupracovala na výstavě také Vyšší odborná škola oděvního designu a managementu a Střední uměleckoprůmyslová škola textilní v Brně, která zde předvedla ukázky studentské společenské tvorby a která v roce 2010 slavila 150 let svého trvání.stavby

Hrad a pevnost Špilberk
Špilberk 1/210


městská část

související odkazy

Ma


Aktualizováno: 05. 06. 2020