Premiéra světoznámého muzikálu Mary Poppins v nastudování Městského divadla Brno

20. 11. 2010


ulice

číslo orientační

16nej...

svět
Městské divadlo Brno je 6. divadlem na světě, které získalo na tento muzikál licenci


charakteristika

Městské divadlo Brno se díky svému světovému renomé stalo teprve 6. divadlem světa, kterému byla pro uvádění tohoto úžasného muzikálu exkluzivně povolena licence (o tento muzikál usilovalo tři roky).
Režie této inscenace se chopil herec a šéf Hudební scény MdB Petr Gazdík (držitel Ceny Thálie za rok 2010). K této práci, při níž musel splnit mnoho přísných kritérií, uvedl: "Stejné je libreto i hudba, mírně se liší scéna, kostýmy a choreografie. Nové rysy Mary Poppins vtisklo herecké obsazení, úsměv na tváři jí naopak trošku zastírá nedotažené provedení některých triků, nedostatečná herecká průprava představitelů dětských rolí i rezervy účinkujících při náročném stepovém čísle."
Choreografie se ujala Lucie Holánková, scénografie je dílem Petra Hlouška.

Představitelky titulní role:
- Alena Antalová
- Radka Coufalová
- Johana Gazdíková.


poznámka

Rodinný muzikál Mary Poppins je českým divákům známý především díky divadelnímu remaku proslulého filmu z roku 1964, ověnčeného pěti Oscary. Ten vznikl na motivy dětských knížek známé anglické autorky P. L. Traversové.
Příběh se odehrává v Londýně konce 19. století a jeho hrdinkou je originální vychovatelka Mary Poppinsová, která se zjeví na přání malých dětí Banksových, jimž rodiče nevěnují příliš pozornosti. Tato dokonalá vychovatelka disponující kouzelnými dovednostmi prozáří jejich dětský svět hravostí, svobodou a fantazií a zcela převrátí přísný řád Banksovic domu natolik, že nakonec dokáže proměnit i samotné rodiče. Protože jak říká sama Mary: "Stačí jen chtít a rázem vše je možné!"prameny, literatura

osoby

Petr Gazdík
režisér Johana Gazdíková
účinkující v hlavní roli


stavby

Městské divadlo Brno
Lidická 16/1863


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 05. 10. 2022