Požár sokolovny ve Starém Lískovci

9. 12. 2010


ulice

číslo orientační

4


katastr

Starý Lískovec


charakteristika

Dne 9. prosince 2010 v ranních hodinách došlo k požáru budovy TJ SOKOL Brno-Starý Lískovec.
Podle svědků začalo hořet od propálené zářivky, do níž se dostala voda. Stalo se to při hodině tělesné výchovy. Naštěstí se nikomu z přítomných žáků nic nestalo.
Požárem byla poničena celá střecha, celý strop, celá elektroinstalace a také podlaha a částečně zdivo.


zajímavosti

Funkcionáři Sokola se poté, co jim vyhořela sokolovna, pokusili získat peníze na její opravu sbírkou mezi místními. Ta přinesla zklamání (do poloviny ledna 2011 se vybralo kolem 1500,- Kč), přispěli totiž jen tři lidé.


poznámka

Následně se podařilo sokolské obci z brněnské městské části Starý Lískovec vybrat dvě stě tisíc korun na vyhořelou sokolovnu a získat téměř dva a půl milionu od pojišťovny. Z těchto peněz se sokolům podařilo opravit alespoň část budovy (střecha, strop, stěny, hromosvody, elektroinstalace).
Přesto stále chyběly finanční prostředky na další opravy (1,3 milionu na nové podlahy). Devastující požár a následné hašení totiž budovu zcela zničilo.
Bez dokončení oprav ale nebylo sokolovnu otevřít - a tím sokolové přicházeli o další peníze, protože zde nebylo možné pořádat žádnou akci. Sokolové proto znovu požádali o pomoc kraj a městskou část.
městská část

související odkazy

MJ, Jis


Aktualizováno: 25. 06. 2018