Maid Cafe v Brně

17. 11. 2010číslo orientační

6


místo

pasáž Sfinx


nej...

Evropa
první podnik tohoto typu v Evropě


charakteristika

Podnik tohoto typu představuje zcela jiný typ kavárny. Obsluha, mladé dívky oblečené ve viktoriánských kostýmech, se hostům aktivně věnuje, podle jejich zájmu si s nimi povídá, hraje hry nebo si třeba zazpívají karaoke.


účastníci

Petra Seltsamová, provozní podniku


zajímavosti

Asijský styl podniku podtrhuje i několik tradičních rituálů, např. host obdrží hned po usazení ke stolu teplý ručník na zahřátí rukou, při odchodu dostane společně s účtem sušenku s vloženým „štěstíčkem“.
V kavárně již proběhla představení japonského divadla, v budoucnu se počítá s dalšími doprovodnými programy (tématická promítání, přednášky, workshopy apod.).
První taková kavárna byla otevřena v roce 2001 v Tokiu. Atraktivní servírky jsou oblečeny do slušivých kostýmů služebných (maids), vzniká zde jakási obdoba poměru služebná - pán či paní domu. Primárně byly tyto podniky zřizovány pro mužskou část populace, především pro fanoušky anime a mangy.
Z okruhu českých příznivců japonských animovaných seriálů se vytvořili první návštěvníci i personál brněnského podniku, dnes sem chodí i běžní hosté. Ti sice mohou být udiveni při pohledu na služku s kočičíma ušima a ocasem, ale na druhé straně ocení její přívětivé chování.městská část

související odkazy

Menš


Aktualizováno: 25. 06. 2018