Oslavy 50 let vysílání brněnského studia České televize

11. 6. 2011katastr

Brno-město


charakteristika

Padesátiny brněnského studia České televize slavili v sobotu 11. června spolu s televizními zaměstnanci Brňané a návštěvníci jihomoravské metropole. Na náměstí Svobody se vzpomínalo i besedovalo o aktuální tvorbě. Součástí oslav byl i křest publikace mapující padesátiletou historii studia. Poté byla pokřtěna i jedna z brněnských tramvají.
V sobotu v 10 hodin dopoledne moderátoři Dobrého rána Monika Brindzáková s Honzou Musilem zvali na pódium hosty, mezi nimiž byli například jedni z prvních zaměstnanců studia Věra Mikulášková a František Zouhar. Vyprávění šéfdramaturga Jaroslava Kravky o současné dramatické tvorbě doplňovaly upoutávky a ukázky z právě natáčených a vysílaných pořadů. Návštěvníci se setkali s tvůrci nového dětského pořadu Zoománie a obdivovali práci vodících psů, kteří hrají ve filmu Alma. S dětmi ochotně pózovali známé postavičky Bob a Bobek a Maxipes Fík.
V pravé poledne nejprve ředitel studia Karel Burian spolu se svým předchůdcem Vladimírem Karmazínem pokřtili knížku, a pak se lahve sektu ujali kmotři tramvaje: brněnský primátor Roman Onderka, ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek a šéf společnosti SNIP & CO Jiří Morávek, který pořádá festival Brno - město uprostřed Evropy, jehož součástí letos byly i oslavy výročí brněnského televizního studia. Tramvaj zdobí nejen nápisy, ale i fotografie moderátorů a některých populárních brněnských pořadů.


účastníci

Roman Onderka, primátor města Brna


zajímavosti

Oslavám 50. výročí brněnského studia předcházelo živé vysílání pořadu Sama doma z náměstí Svobody v pátek 10. června.
Obrovskému zájmu diváků se těšili četníci ze seriálu Četnické humoresky. Lidé nejen poslouchali jejich vzpomínání na natáčení, ale zastavovali se s nimi i na samotném náměstí Svobody. Kdo chtěl, s četníky se vyfotil.


poznámka

(Informace k tomuto záznamu jsme zpracovali s pomocí paní Hany Orošové, tiskové mluvčí Televizního studia Brno. Děkujeme.)


obrazy

události

20. 5. 2013
Výstava Ladíte s námi 17. 6. 2006
Oslavy 45 let vysílání brněnského studia České televize 6. 7. 1961
Spuštěno vysílání brněnského studia Československé televize


osoby

Roman Onderka
primátor města Brna, křtil tramvaj


městská část

související odkazy

MJ


Aktualizováno: 25. 06. 2018