(dnes Tábor)

• místo

hřiště Moravské Slavie na Laudonově ulici

• charakteristika

Šestičlenná družstva brněnských českých středních škol soutěžila v pěti atletických disciplínách:
    - běh na 1 stadion (192 m)
    - skok daleký
    - skok vysoký
    - hod oštěpem
    - hod diskem.

• účastníci

studenti brněnských středních škol - nejlepší z nich patřili také k oporám atletických klubů, zejména Moravské Slavie (Eduard Hašek, Ferdinand Řezanina)

• poznámka

Nejlepších výkonů dosáhli Eduard Hašek v dálce (593,5 cm) a běhu (23,8 vt) a Ferdinand Řezanina v dálce (593 cm), oštěpu (55,28 m) a disku (30,35 m). Výšku vyhrál Tusek (152 cm), stejného výkonu s opravou dosáhli také Řezanina a Novák.
    Pro celkové pořadí škol však nerozhodovaly nejlepší výkony, ale průměrný výkon všech členů družstva v každé disciplíně.
    Zvítězila obchodní akademie 13 bodů, 2. místo obsadilo gymnasium (9,5 bodů), 3. místo získala II. reálka (6,5 bodů).
    Putovní cenou pro vítězné družstvo byla soška diskobola.