Výstava Léto v barvách města

2. 7. 2009 (2.7.–20.8.2009)


ulice

číslo orientační

4


katastr

Brno-město


místo

charakteristika

výstava o Jednotném vizuálním stylu města Brna a turistické trase městem (připraveno ve spolupráci s Urban centrem Brno)


poznámka

Jednotný vizuální styl vznikl v roce 2004 jako soubor sjednocených grafických prvků, které Brno používá při své prezentaci. Logo města Brna je tvořeno čtyřmi svislými pruhy červené barvy na bílém pozadí. Prvky Jednotného vizuálního stylu jsou však dnes už samozřejmou součástí nejen mnoha propagačních materiálů z oblasti cestovního ruchu, internetových stránek města, ale i dopisních papírů brněnského magistrátu, vizitek, jmenovek nebo parkovacích karet.
Autorkou loga je MgA. Věra Marešová. V roce 2005 získalo město Brno za svůj vizuální styl Národní cenu za design.

Na jaře 2008 byla v centru města dokončena a předána do užívání turistická trasa, která pomocí směrníků a orientačních panelů provede obyvatele i návštěvníky jihomoravské metropole po okruhu zahrnujícím dvacet nejvýznamnějších památek Brna. Trasa začíná panelem číslo 1 na náměstí Svobody a pokračuje přes několik brněnských náměstí k významným architektonickým a historickým památkám. Nabízí procházku místy spjatými s brněnskými dějinami od starobrněnského kláštera ze 14. století až po současnost prezentovanou Galerií Vaňkovka.
Studie Turistické trasy městem je dílem architektů Petra Hrůši a Petra Pelčáka z Atelieru Brno.


prameny, literatura

osoby

Jan Rajlich ml.
autor dosud používaných venkovních orientačních plánů města Brna


stavby

Knihovna Jiřího Mahena
Kobližná 4/70
místo konání výstavy


městská část

související odkazy

hub


Aktualizováno: 26. 06. 2018