13. ročník závodu v běhu a chůzi Tišnov – Brno

ulice

náměstí Rudé armády
(dnes Moravské náměstí), cíl závodu

charakteristika

Po 21 letech se pořadatelé pokusili obnovit kdysi tradiční chodecký závod z let 1906–1926.
Původní trať 19 km prodloužili (na obou koncích) na 25 km. Start se posunul od hradčanské zastávky až na tišnovské náměstí, cíl z Králova Pole na náměstí Rudé armády. Kromě několika chodeckých kategorií startovali také běžci.
Sraz účastníků závodu byl na Kiosku (část Moravského náměstí) před redakcí Činu, odkud se všichni přemístili autem do Tišnova, kde byl závod v 8.30 hodin odstartován.

Pořadatelem závodu byl Vysokoškolský sport Brno.
Trať měřila 25 km a cíl byl umístěn na náměstí Rudé armády v parku hrdinů. Nachystáno bylo údajně na 44 cen. Kdo dorazil do cíle, obdržel pamětní tišnovskou medaili a diplom.

V rámci závodu se konal i závod žen na 5 km, který byl odstartován v 11. hodin na konečné stanici tramvaje v Řečkovicích. Kdo zvládl trať do 45 minut obdržel diplom „Pochodu míru“ a tento výsledek se započítával i do výsledku „Pochodu míru“. kromě toho prvních pět závodnic obdrželo mimořádné ceny (dort, kolekce Thymolinových přípravků atd.)

VÝSLEDKY:
BĚH:
- 1. Josef Růžička (Moravská Slavia) 1:29:05 hod. (nejlepší brněnský maratonec, zvítězil s naprostou převahou - o téměř půl hodiny!)

- kategorie starších (nad 36 let):
1) Kudela (Moravská Slavia, 2:50.13 hod.)
2) F. Růžička]] (Moravská Slavia, 2:52.13 hod.)

- ženy:
1. Krupičková 50:16
2. Janíčková 51:26.

účastníci

Startovalo kolem 40 sportovců, kromě atletů také turisté (samostatná kategorie) a početná skupina ze Svazu branosti Staré Brno.

zajímavosti

Průběh závodu měl být filmován a o celém závodě měl být také vydán obrazový almanach.