Podzimní cyklojízda Napoleon a 1000 jeho věrných

19. 9. 2013


ulice

Moravské náměstí
start cyklojízdy


katastr

Brno-město


místo

plocha na Moravském náměstí před budovou Místodržitelského paláce


nej...

poprvé jinde než v Praze
historicky největší cyklojízda


charakteristika

Cílem této podzimní cyklojízdy centrem Brna bylo upozornit na nedůstojné a nebezpečné podmínky, s nimiž se v Brně cyklisté setkávají.
Na klidný průběh zhruba hodinové vyjížďky, která odstartovala v 18.00 hodin v prostoru před Místodržitelským palácem na Moravském náměstí, dohlížela i policie. Trasa cyklojízdy vedla přes Koliště, Poříčí a Úvoz do Denisových sadů, kde byla akce zakončena afterparty se živou hudbou a workshopem lepení reflexních prvků na jízdní kola.


poznámka

Projekt NAKOLEON a 1000 jeho věrných organizuje občanské sdružení Brno na kole, které se dlouhodobě věnuje prosazování dopravních řešení přátelských k jízdním kolům a každoročně pořádá jarní a podzimní cyklojízdu.
„Na naše jízdy chodí pravidelně kolem 300 lidí. Letos jsme si ale řekli, že podzimní cyklojízdu uděláme jinak a stanovíme si k Brnu přiměřenější cíl – účast alespoň tisícovky lidí. Proto jsme se rozhodli k originálnímu stylu propagace. Snažíme se zaujmout nejen samotnou postavou Nakoleona, kterého můžete v těchto dnech potkat v ulicích Brna na jeho červené skládačce, ale navíc si každý může pořídit tričko s motivem Nakoleona a stát se tak již dnes jeho věrným." vysvětlil koordinátor projektu Michal Šindelář.

Projekt je financován z dobrovolných příspěvků členů sdružení a podporovatelů NAKOLEONa.
Celý projekt je neziskový, veškeré příjmy projektu (prodej triček) jdou na úhradu nákladů s projektem spojených. Na projektu pracují všichni dobrovolně bez nároku na odměnu a cílem projektu není vytvářet finanční zisk. Veškeré účetnictví spojené s projektem bude po skončení projektu veřejně dostupné na stránkách projektu.


prameny, literatura

Www stránky

"Nakoleon"


městská část

Jis


Aktualizováno: 24. 06. 2018