Zavedení nákupu SMS jízdenky v MHD v Brně

25. 11. 2013


charakteristika

DPMB zavedl možnost koupit si jízdenku v MHD prostřednictvím mobilních telefonů. Z výběrového řízení vzešla jako vítěz společnost Direct Pay.
V době zahájení provozu systému SMS jízdenek byly k dispozici 2 druhy, ale systém umožňuje po vyhodnocení prvních zkušeností sortiment SMS jízdenek rozšířit. Již první ohlasy ukázaly, že cestujícím chybí jízdenka s kratší časovou platností.


poznámka

Sortiment prodávaných jízdenek při zahájení provozu.
K dispozici jsou 2 druhy SMS jízdenek, platných v tarifních zónách 100 + 101 na linkách s provozním označením 1 –99:
a) SMS jízdenka s časovou platností 75 minut za 29 Kč
b) SMS jízdenka s časovou platností 24 hodin za 99 Kč.

Způsob objednávání SMS jízdenek:
a) zasláním objednávkové SMS na telefonní číslo 90206, cenu objednávkové SMS hradí zákazník dle svého tarifu (při odeslání SMS ve tvaru BRNO získá cestující jízdenku na 75 minut, posláním SMS ve tvaru BRNOD získá jízdenku na 24 hodin)
b) využitím služby Na zavolanou - zákazník zaregistruje svoje telefonní číslo a dále objednává SMS jízdenky pouze prozvoněním speciálního telefonního čísla
c) využitím mobilní aplikace
d) využitím aplikace SEJF (principem této služby je nákup SMS jízdenky z elektronické peněženky v chytrém mobilním telefonu; zákazník se do aplikace zaregistruje, převede si do elektronické peněženky kredit, z tohoto kreditu hradí SMS jízdenky; aplikace SEJF umožňuje nákup SMS jízdenek v jiných městech ČR, hrazení parkovného, cestovního pojištění a další možnosti malých plateb.).

(Podrobnější informace o službě jsou uvedeny na www.dpmb.cz.)
události

1. 2. 2014
Rozšíření sortimentu SMS jízdenek v MHD v Brně


Menš


Aktualizováno: 24. 06. 2018