Zahájení stavby nové budovy ZZS JMK

24. 1. 2014


ulice

katastr

Černovice


charakteristika

Poklepem základního kamene začala stavba nové budovy ZZS JMK v Brně-Černovicích.
Stavba měla být dokončena do 31. 8. 2014, aby odtud již na podzim mohly vyjíždět dvě výjezdové skupiny s lékařem a jedna výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci v denní i noční době.
Později by zde měla vyrůst ještě druhá budova, která bude sloužit potřebám autoprovozu a zajištění servisních podmínek pro sanitní vozidla a ostatní transportní techniku.


účastníci

Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje,
Stanislav Juránek, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje


poznámka

Stavební práce začaly již v prosinci 2013, bezprostředně po podpisu smlouvy o dílo s generálním dodavatelem stavby, kterým je na základě veřejné soutěže firma Strabag, a. s. Praha.
Stavební práce byly vyčísleny na 39 milionů korun. První dvoupodlažní budova bude postavena na ploše více než 600 metrů čtverečních. Po dokončení obou budov zde bude působit celkem 50 zdravotnických pracovníků. Jedna z tamních výjezdových skupin s lékařem bude ještě zajišťovat leteckou záchrannou službu v nočních hodinách také pro kraj Olomoucký, Vysočina a částečně i pro kraje Zlínský a Pardubický.
Tato moderní základna je druhou z plánovaných tří stanovišť v Brně. Od roku 2013 slouží budova v Bohunicích, vznikne ještě další stanoviště na Ponavě. Všechny objekty budou součástí nové koncepce záchranné zdravotnické služby v Jihomoravském kraji, jejímž cílem je zajistit, aby se záchranáři dostali včas ke každému občanovi či návštěvníkovi kraje.události

25. 9. 2014
Otevření nové budovy Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně-Černovicích
objekty jsou součástí nové koncepce záchranné zdravotnické služby v Jihomoravském kraji
30. 1. 2013
Slavnostní otevření nové budovy Zdravotnické záchranné služby v Brně-Bohunicích
objekty jsou součástí nové koncepce záchranné zdravotnické služby v Jihomoravském kraji


objekty

stavba budovy ZZS JMK
základní kámen: Těžební 0/01


městská část

Menš


Aktualizováno: 24. 06. 2018