Zahájení výstavby nového televizního studia v Brně

20. 11. 2014


ulice

číslo orientační

111


katastr

Líšeň


místo

areál bývalého Zetoru


charakteristika

Položením základního kamene byla zahájena výstavba nového televizního studia v Brně. Zaměstnanci by se měli do moderního studia stěhovat v polovině roku 2016.


účastníci

Petr Dvořák, generální ředitel ČT,
Jan Souček, ředitel studia ČT Brno,
Vojtěch Cikrle, brněnský biskup,
Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje,
Břetislav Štefan, starosta Brno-Líšeň


poznámka

Televizní studio Brno má v současné době (rok 2014) technické a vysílací zázemí ve studiu Typos v Jezuitské ulici. Produkce, dramaturgie, archiv programových fondů a další pracoviště jsou v budově v Běhounské ulici.
Žádný z těchto domů nebyl projektovaný pro televizní provoz a vzhledem k finanční náročnosti jejich dnes už nezbytných generálních oprav i k špatné dopravní obslužnosti v centru Brna se Česká televize rozhodla pro výstavbu studia nového, které by odpovídalo soudobým nárokům.

Výstavby se na základě výběrového řízení, kterého se zúčastnilo jedenáct uchazečů, ujalo sdružení ČT Brno, které tvoří společnosti IMOS Brno a PKS Stavby. Samotný projekt se vyvíjel mnoho let.
V posledních letech došlo k celkové revizi a úpravám v projektu. Ty spočívaly primárně ve zefektivnění stavby a zmenšení původního rozsahu. Zároveň tak došlo i ke snížení předpokládané hodnoty stavby, a to z odhadovaných 660 milionů na 340 milionů korun.
(Informace pro tento encyklopedický záznam jsou z tiskové zprávy ČT, kterou zaslala pí. Hana Orošová, specialista PR ČT, Televizní studio Brno. Děkujeme.)
události

3. 10. 2016
Brněnské studio ČT zahájilo provoz v novém sídle


objekty

nové televizní studio v Brně
základní kámen: Trnkova 111/01


městská část

Menš, jis


Aktualizováno: 06. 06. 2020