Slavnostní předání desátého revitalizovaného domu v rámci projekt IPRM

13. 5. 2015číslo orientační

39


charakteristika

Desátý bytový dům město revitalizovalo v rámci IPRM Brna v problémové bytové zóně a 13. 5. 2015 jej slavnostně předalo do užívání.
Do 28 bytů, které jsou určeny jako startovací pro mladé rodiny, dále jako sociální či pro běžné bydlení, se noví nájemníci začnou stěhovat ihned.


účastníci

Klára Liptáková, náměstkyně primátora


zajímavosti

Oblast tzv. problémové bytové zóny je vymezena částmi ulic Bratislavská, Cejl, Francouzská, Körnerova, Přadlácká, Stará a ulicemi Hvězdová, Spolková a Soudní. Město Brno zde vlastní 57 ze 155 bytových domů.
U dosud revitalizovaných domů je důležité, že jsou v nich zřizovány domovnické byty a je zpřísněn dohled nad dodržováním pořádku.


poznámka

Dům byl postaven kolem roku 1919, tvoří jej dva stavebně nepropojené třípatrové objekty, jeden v uliční frontě, druhý ve dvoře. Komplexní obnovou prošly společné části a prostory domu, stavbaři staticky zajistili stropní konstrukce, odstranili zemní vlhkost, vyměnili okna a dveře. Rekonstruovány byly rozvody elektřiny, vody, vytápění a kanalizace. Dvorní fasáda domu byla zateplena, uliční fasáda byla opravena. Náklady na opravu činily asi 38 milionů korun.události

3. 2. 2014
Výstava IPRM v problémové obytné zóně
součást projektu
19. 4. 2012
Slavnostní předání třetího opraveného domu v rámci projektu IPRM
součást projektu
16. 2. 2012
Slavnostní předání druhého opraveného domu v rámci projektu IPRM
součást projektu
1. 12. 2011
Slavnostní předání prvního rekonstruovaného bytového domu realizovaného v rámci projektu IPRM
součást projektu


městská část

Menš


Aktualizováno: 24. 06. 2018