Slavnostní otevření třetí základny zdravotních záchranářů Brno-Ponava

31. 3. 2016


ulice

katastr

Ponava


nej...

Brno
největší výjezdová základna zdravotnických záchranářů na území brněnské aglomerace


charakteristika

„Zahájením provozu výjezdové základny záchranářů Brno-Ponava se tak na území jihomoravské metropole dovršuje aktualizace zabezpečení Zdravotnické záchranné služby, kterou schválilo krajské zastupitelstvo před pěti lety. Jde přitom o největší výjezdovou základnu na území brněnské aglomerace. Jsem přesvědčen, že nové pracoviště záchranářů Brno-Ponava přispěje k větší bezpečnosti a ochraně obyvatel jižní Moravy,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Objekt výjezdové základny je koncipován jako jednoduchý kvádr s podélnou osou ve směru západ - východ. Budova je dvoupodlažní, nepodsklepená, má plochou střechu. Zastavěná plocha činí 740 m², užitná plocha 1 309 m², obestavěný prostor 6 026 m³. Na západní straně parcely je situován vjezd na veřejnou komunikaci ulice Střední s velmi dobrou návazností na ulice Sportovní či Štefánikovu, ale rovněž s velmi dobrým přístupem na městský okruh, včetně Královopolského tunelu.


účastníci

Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje,
Milan Klusák, ředitel ZZS JMK


poznámka

Stavba byla dokončena 28. ledna 2016 a od 1. března 2016 zde zasahují ve dne dvě výjezdové skupiny s lékařem, z toho jedna v setkávacím systému a 3 výjezdové skupiny RZP, v noční době pak jedna výjezdová skupina s lékařem v setkávacím systému a 2 výjezdové skupiny RZP.
Po celých 24 hodin denně je zde k dispozici posádka sanitního vozidla pro potřebu transportů hendikepovaných novorozenců, kdy tuto službu zajišťuje ZZS JmK, příspěvková organizace, společně s Fakultní nemocnicí Brno, pracovištěm Dětská nemocnice v Brně-Černých Polích.události

25. 9. 2014
Otevření nové budovy Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně-Černovicích
objekty jsou součástí nové koncepce záchranné zdravotnické služby v Jihomoravském kraji
30. 1. 2013
Slavnostní otevření nové budovy Zdravotnické záchranné služby v Brně-Bohunicích
objekty jsou součástí nové koncepce záchranné zdravotnické služby v Jihomoravském kraji


městská část

Menš


Aktualizováno: 24. 06. 2018