Poslední jízda tramvaje s označením plastovou tabulí v Brně

29. 8. 2016


ulice

místo

u zastávky tramvaje Výstaviště - hlavní vstup


charakteristika

Poslední brněnskou tramvají s označením plastovými tabulemi se stal vůz 1126, který vozil cestující v Brně od roku 1983. Jeho vyřazením byl dokončen proces nahrazování plastových tabulí s nápisy a čísly za digitální panely, zahájený v roce 1996.
Vůz 1126 přivezl cestující po běžné lince číslo 1, na zastávce Výstaviště - hlavní vstup přestoupili cestující do moderní soupravy vozů Vario, kterou symbolicky předal její řidičce generální ředitel DPMB.


účastníci

Miloš Havránek, generální ředitel DPMB


zajímavosti

Autobusy MHD v Brně dojezdily s plastovými tabulemi zhruba kolem roku 2006, trolejbusy v roce 2010. S plastovými tabulemi se tak budou cestující setkávat pouze při jízdách historických dopravních prostředků.


poznámka

Digitální panely čelní ukazují číslo linky a název cílové stanice, panely na bočních stranách nesou i jména významných zastávek na cestě vozu. Jsou pohodlnější i pro řidiče, kteří dříve museli na konečné stanici ručně převracet tabule.
Na slavnosti ukončení provozu tramvaje s plastovou tabulí v pondělí 29. 8. 2016 v 15.30 hodin si mohli účastníci poslední tramvaj prohlédnout, vyfotografovat se s tabulemi a sběratelé mohli v prodejním stánku získat poslední cenné kusy vyřazených tabulí.


obrazy

prameny, literatura

městská část

Menš


Aktualizováno: 24. 06. 2018