Otevření nových kanceláří společnosti Avast v Brně

11. 10. 2018


ulice

číslo orientační

3


katastr

Trnitá


místo

bývalá továrna Vlněna, v areálu původního Bochnerova paláce


nej...

Brno
dosud nejmodernější prostory v Brně po stránce environmentální, sociální i ekonomické udržitelnosti


charakteristika

Společnost Avast si pronajala ve čtyřech patrech v jedné z prvních budov, které vyrostly v areálu bývalé textilní továrny Vlněna, nové moderní kanceláře.
Dosud firma sídlila v administrativním komplexu Spielberk Office Centre v Holandské ulici. Vedení ale chtělo prostory ve standardu, který nabízí i světová technologická špička v americkém Silicon Valley. „Budova je ve velmi moderním stylu a přináší řadu benefitů pro zaměstnance, které byly na Holandské nemyslitelné. Tím největším je jídelna, v níž je od rána do večera neomezená a bezplatná konzumace jídla a pití,“ představil technický ředitel společnosti Vlček. Z dalších možností jsou to relaxační místnosti, například posilovna, herna s kulečníkem, tělocvična, hudební místnosti, knihovna či dětský koutek.
V novém komplexu, který má plochu asi 8 000 metrů čtverečních, pracuje v současnosti téměř 400 lidí, z nichž většina se věnuje vývoji nových produktů. Je to zhruba polovina všech vývojářů firmy, kteří jsou soustředěni právě v Brně. „Chceme ale dále růst. Máme kapacitu pro další odborníky, chceme se dostat zhruba na 500 zaměstnanců,“ uvedl ředitel.


účastníci

Garry Kasparov, ruský šachový velmistr a bývalý mistr světa,
zástupci společnosti Avast


poznámka

Garry Kasparov se stal prvním člověkem, který se utkal na turnaji v roce 1997 s počítačem (Deep Blue od společnosti IBM).
Po ukončení šachové kariéry v roce 2005 se zaměřil na podporu demokracie, zajímá se také, jak budou vypadat vztahy mezi člověkem a počítačem. Angažuje se rovněž v ochraně soukromí nebo online svobodě. Od roku 2016 je ambasadorem antivirové společnosti Avast.
Při otevření nových kanceláří společnosti v Brně připomněl, že od roku 1997, kdy hrál proti tehdy špičkovému počítači, technologie pokročily natolik, že dnes průměrná aplikace v mobilním telefonu je úplně jinde, než počítač, se kterým tehdy hrál. „Lidé se však nemusí obávat umělé inteligence, jak ji znají třeba z filmů Terminátor nebo Matrix. Vždy je proto na lidské odpovědnosti, jak a k čemu technologie s umělou inteligencí využijeme,“ řekl Kasparov.události

16. 5. 2016
Zahájeno bourání budov bývalé textilní továrny Vlněna
kanceláře společnosti Avast umístěny v prvním novém objektu v místech bývalé Vlněnyměstská část

Menš


Aktualizováno: 15. 12. 2018