11. ročník středoškolských závodů v atletice "O stříbrný věnec LN"

Pisárky

místo

hřiště Moravské Slavie v Pisárkách

charakteristika

11. ročník tradičních závodů se konal pouhé dva měsíce po okupaci republiky nacistickým Německem za velkého zájmu nejen českých středních škol, ale také diváků (kolem 2 tisíc)

účastníci

startovalo kolem 300 studentských atletů ze 30 středních škol - 13 z Brna a z ostatních moravských měst, 4 z Čech

zajímavosti

V nedělním dopoledni probíhaly kvalifikace v jednotlivých disciplinách, odpoledne finálové boje. V některých disciplínách startovalo i přes 100 závodníků, např. ve skoku dalekém 119, v běhu na 100 m 117 (93 v kategorii starších nad 18 let, 24 mladších).
V běhu na 100 m starších zvítězil už známý sprinter M. Paráček (III. RG Brno) 11,2 vt., v kategorii mladších budoucí čs. reprezentant a rekordman Jiří David časem 12,2, který v běhu na 60 m doběhl jen o prsa zpět na 2. místě za 7,6 vt.

poznámka

Zvítězilo reformované reálné gymnasium Hranice (bývalé vojenské gymnasium) (30,5b), před trojnásobným vítězem předchozích ročníků III. reálným gymnasiem Brno (30b).