Brněnská muzejní noc

19. 5. 2006


charakteristika

Druhý ročník akce proběhl v rámci Festivalu muzejních nocí 2006, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR za podpory Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna. Zároveň akce bývá součástí projektu Brno - město uprostřed Evropy... festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří se společností SKANSKA.

Na akci se v tomto roce podílelo devět institucí:
Moravská galerie v Brně, Muzeum města Brna, Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum v Brně, Muzeum romské kultury, Muzeum Brněnska, Mendelovo muzeum, Dům umění města Brna, Knihovna Jiřího Mahena v Brně.
Spolupráce: Dopravní podnik města Brna a Liga za práva vozíčkářů.


účastníci

Záštita:
- Richard Svoboda, primátor Statutárního města Brna
- Stanislav Juránek, hejtman Jihomoravského kraje.


zajímavosti

Akce získala pro rok 2006 Cenu brněnského chodce, což je ocenění, které bývá udělováno Občanským sdružením Brno - věc veřejná, za největší přínos brněnskému veřejnému prostoru.


poznámka

V rámci zúčastněných institucí bylo veřejnosti zpřístupněno celkem 18 objektů, ve kterých byla pro návštěvníky, kromě výstav a stálých expozic, připravena řada doprovodných a kulturních programů. Podrobnější informace o programu byly zveřejněny jednak na webových stránkách jednotlivých institucí a jednak na webu www.brnenskamuzejninoc.cz. Akce měla veliký ohlas. Celkem se akce zúčastnilo téměř 70 tisíc návštěvníků.

Doprava v průběhu Brněnské muzejní noci byla zajištěna bezplatně mimořádnými autobusovými linkami DPMB, které umožňovaly přesun z centra města do jednotlivých institucí, včetně bezbariérových spojů.
události

18. 5. 2013
Brněnská muzejní noc 19. 5. 2012
Brněnská muzejní noc 14. 5. 2011
Brněnská muzejní noc 15. 5. 2010
Brněnská muzejní noc 16. 5. 2009
Brněnská muzejní noc
další události (3)...


osoby

Richard Svoboda
primátor města Brna


související odkazy

PeDro


Aktualizováno: 02. 07. 2024