Zahájení provozu restaurace „L’Eau Vive / Živá voda“ Misijní rodiny Donum Dei v Brně

19. 3. 2004


ulice

číslo orientační

2


katastr

Brno-město


místo

spodní část budovy


nej...

Česká republika
první restaurace tohoto typu


charakteristika

Devět misionářek přijelo do Brna na pozvání biskupa Vojtěcha Cikrleho.
Po pontifikální bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v 9.30 hodin byly požehnány prostory bývalého M klubu pod Petrovem, v nichž zahájila provoz restaurace misionářek Donum Dei pod názvem „L’Eau Vive / Živá voda“.


účastníci

biskup Vojtěch Cikrle,
misionářky Donum Dei a další hosté


poznámka

Společenství sester misionářek bylo založeno roku 1950 v Saint Denis ve Francii P. Marcelem Rousselem. Tento kněz citlivě vnímal hlad světa po duchovních hodnotách. Vedl mladé dívky k tomu, aby ideál křesťanského panenství, v němž dají svou lásku navždy Ježíši jako prvnímu a jedinému, žily mimo zdi kláštera, v komunitách uprostřed světa práce. Tak může skrze ně evangelium pronikat i k těm, kdo nepřicházejí do styku s klasickým prostředím církve. Proto sestry zřizují restaurace a jejich práce v nich je zároveň evangelizací. Rodina Donum Dei se od té doby mnohem více rozrostla.
Dnes mají sestry (a manželské páry, které žijí s nimi) domy po celém světě, ve všech kontinentech.
V roce 1987 se rodina Donum Dei přičlenila ke Karmelu. Většina sester pochází ze zemí třetího světa. K nám přišly první misionářky práce v roce 1993 do Frýdlantu nad Ostravicí a v roce 1998 tu otevřely restauraci L'Eau Vive. Dne 1. 10. 2005 však sestry své působení ve Frýdlantu nad Ostravicí ukončily.prameny, literatura

městská část

související odkazy

Ma


Aktualizováno: 06. 01. 2020