Encyklopedie dějin města Brna

III. ročník závodu v lesním běhu Moravské Slavie

III. ročník závodu v lesním běhu Moravské Slavie


  • 8. 11. 1925 


  • charakteristika

    Úvodem celého běhu byl závod v lesním běhu dorostenců (15–18 let), který se konal na lehčí trati (2000 metrů) za účasti 18 startujících, z nichž zvítězil velmi talentovaný Klempera (SK Vyškov) finišem na hřišti v čase 13:05,3 nad Moráčkem (SK Moravská Slavia), jehož čas byl 13:08,3. Na dalších pozicích pak doběhli Musil (skauti DTJ Židenice), Čača (SK Vyškov) a Šimek (Sokol Heršpice). Vzdali pouze dva závodníci.
    Zajímavou kategorií byla kategorie příchozích (trať 3500 metrů).
    Lehkoatletický odbor SK Židenice vedený populárním rekordmanem a znamenitým trenérem Václavem Vohralíkem uzavřel tuto lehkoatletickou sezonu úplným vítězstvím v lesním běhu. Za vytrvalého deště vyběhlo na trať celkem 40 závodníků.
    Velkou senzací byla těžká porážka Otakara Německého z Nového Města, loňského vítěze tohoto běhu a stejně tak skutečnost, že velmi dobře připravení žideničtí atleti dokázali z prvních deseti míst obsadit sedm.
    Start i cíl byl na hřišti SK Moravské Slavie v Pisárkách, trať měřila 4200 metrů.


  • poznámka

    VÝSLEDKY:
    1. Viktor Strniště (15:48,8, SK Židenice)
    2. Jindřich Strniště (15:49,9, SK Židenice)
    3. Kralert, (16:00, SK Židenice)
    4. Fic (SK Moravská Slavia)
    5. Otakar Německý (6. děl. pluk Brno)
    6. Vincenc (SK Židenice)
    7. Uher (SK Židenice)
    8. Tintěra (SK Židenice)
    9. Chalupa (SK Židenice)
    10. Mikšík (ŠK Trnava)

    senioři:
    1. Viktor Strniště (SK Židenice)
    2. Jindřich Strniště (SK Židenice)
    3. Lev Krča (SK Moravská Slavia)

    junioři:
    1. Kralert (SK Židenice)
    2. Fic (SK Moravská Slavia)
    3. Vincenc (SK Židenice)

    příchozí:
    1. Jan Hrejsemnou
    2. Ralš
    3. Brél

    lyžaři:
    1. B. Německý (SK Nové Město)
    2. Morávek (LK Brno)
    3. Malaja (LK Brno)

    vojíni:
    1. Otakar Německý (6. děl. pluk Brno)
    2. Šlesinger (152. děl. pluk Olomouc)
    3. Král (10. pěší pluk)


  • prameny, literatura

    zobrazit "Triumf S. K. Židenice v lesním běhu Moravské Slavie"
    "Kdo chce, může běžet!"


  • osoby

    Jan Hrejsemnou
    1. místo v kategorii příchozí Lev Krča
    3. místo v seniorech Otakar Německý
    1. místo mezi vojíny, 5. místo v celkovém pořadí Jindřich Strniště
    2. místo v celkovém pořadí, 2. místo v seniorech Viktor Strniště
    1. místo v celkovém pořadí, 1. místo v seniorech
    další osoby (1)...
    Václav Vohralík
    trenér SK Židenice


  • autor

    MJ


Aktualizováno: 07. 07. 2018