2. 2. 1920

místo

úřednická čtvrť poblíž Wilsonova lesa

charakteristika

Pořadatelem těchto závodů byla S. K. Moravská Slavia, ale závody byly přístupné všem lyžařům české národnosti bez ohledu na příslušnost ke klubu. Samotné závody byly odstartovány ve 14.30 hodin hned v několika kategoriích.

- a nakonec tzv. jízda na útěchu.

Na startovní listiny všech disciplín se zapsalo vždy šest až osm závodníků a také jediná dívka, kterou nebyl nikdo jiný než známá průkopnice ženského sportu v Brně Marie Komárková (3. místo v krasojízdě).
Rozhodčími byli například profesor František Majda, továrník Karel Káš či Karel Divišek (mladší). Posledně jmenovaný byl zapsán na startovní listině všech vypsaných kategorií a podařilo se mu zvítězit hned ve čtyřech (100 m po rovině, 150 m z kopce, skoky a krasojízda). Diviškovým největším soupeřem byl známý brněnský fotbalista Mojmír Polcar (S. K. Moravská Slavia), který skončil ve třech disciplínách na druhém a ve třech na třetím místě. Závod na 1000 m a 100 m na rovině s překážkami vyhrál Bohuš Fleischer.