Návštěva Billa Gatese – zahájení veletrhu Invex 94

18. 10. 1994
nej...

Česká republika
Česká republika byla v říjnu 1994 první ze zemí bývalého sovětského bloku, kterou zakladatel největší softwarové firmy světa navštívil


charakteristika

Bill Gates přiletěl 17. října do Prahy a ubytoval se v hotelu Diplomat, kde zůstal do druhého dne, kdy odcestoval do Brna. Během jeho krátké pražské návštěvy ho přijal prezident republiky Václav Havel, setkal se s některými ministry a významnými zástupci českých firem. Na tiskové konferenci promluvil ke 128 novinářům, kteří se sjeli nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska, Polska, Ruska a Německa.
Další prezentace následovala v brněnské Rotundě. V ní se zaměřil na téma digitální věk a vycházel přitom ze své publikace Informační dálnice, kterou měl právě rozepsanou (kniha vyšla v USA v roce 1995, u nás byla vydána v témže roce nakladatelstvím Management Press, přeložil ji Petr Koubský). V průběhu svého pobytu na výstavě Invex ´94 se dále Bill Gates setkal s představiteli významných IT firem v ČR.


poznámka

Důvodem návštěvy byl silný nárůst prodeje produktů Microsoft v České republice a její vývoj v oblasti informačních technologií. Nejvyšší představitel společnosti Microsoft Corporation ocenil i to, že v tomto roce získal tehdejší marketingový ředitel české pobočky Jan Mühlfeit titul Osobnost české informatiky.
Rozhovor tehdy Bill Gates poskytl České televizi a Mladé frontě Dnes.stavby

Brněnské výstaviště
Výstaviště 1/405


městská část

související odkazy

Ma


Aktualizováno: 27. 06. 2018