Encyklopedie dějin města Brna

3. ročník atletického utkání mezi studenty brněnské Techniky a Masarykovy univerzity

3. ročník atletického utkání mezi studenty brněnské Techniky a Masarykovy univerzity


  • 15. 6. 1927 


  • katastr

    Pisárky

  • místo

    závodní dráha Moravské Slavie Brno v Pisárkách


  • charakteristika

    Své síly porovnali studenti brněnské Techniky a Masarykovy univerzity. Vítězem se stala Masarykova univerzita (65:42 bodů).


    VÝSLEDKY:
    1500 m:
    1. Vladimír Čermák (4:38,8, Univerzita), 2. Berkowski, 3. Richard Weinstein/Richard Vinařický (Univerzita)

    800 m:
    1. Miloš Cigánek (2:18,4, Univerzita), 2. Vladimír Čermák (Univerzita), 3. Berkowski

    400 m:
    1. Herbert Effenberger (53,2, Technika), 2. Vladimír Haniš (Technika), 3. Miloš Cigánek

    200 m překážek:
    1. Arnošt Kahlig/Stehlík (29,2, Univerzita), 2. Stiller (Technika)

    100 m:
    1. František Střelec (11,6, Technika), 2. Ferdinand Třasoň (Univerzita), 3. Vladimír Krychtálek

    vrh koulí:
    1. Jíra Tuřanský/Jiří Svoboda (12,10, Univerzita), 2. Stolič (Technika), 3. Tomášek (Univerzita)

    hod diskem:
    1. Jíra Tuřanský/Jiří Svoboda (40,64, Univerzita), 2. Tomášek (Univerzita), 3. Klír (Technika)

    skok o tyči:
    1. Bohumil Páč (3,20, Univerzita), 2. Zdeněk Svítil (Univerzita), 3. Fáborský (Technika)

    skok do výšky:
    1. František Střelec (Technika) a Bohumil Páč (Univerzita) - oba skočili 165 cm, 3. Světlík (Technika)

    štafeta 4 x 100 m:
    1. tým Techniky (47:6; Vladimír Krychtálek, Světlík, Herbert Effenberger, František Střelec)


  • události

    14. 10. 1931
    7. ročník atletického utkání mezi studenty brněnské Techniky a Masarykovy univerzity 9. 6. 1926
    2. ročník atletického utkání mezi studenty brněnské Techniky a Masarykovy univerzity 17. 6. 1925
    1. ročník atletického utkání mezi studenty brněnské Techniky a Masarykovy univerzity


  • osoby

    Arnošt Kahlig
    první místo v běhu na 200 m překážek Vladimír Krychtálek
    třetí místo v běhu na 100 m a člen vítězné štafety Bohumil Páč
    první místo ve skoku o tyči a do výšky František Střelec
    první místo v běhu na 100 m, ve skoku do výšky a člen vítězné štafety Zdeněk Svítil
    druhé místo ve skoku o tyči
    další osoby (2)...
    Jiří Svoboda
    první místo ve vrhu koulí a hodu diskem Richard Vinařický
    třetí místo v běhu na 1500 m


  • autor

    MJ


Aktualizováno: 07. 07. 2018