12. 4. 1931

místo

hřiště SK Makkabi

charakteristika

Poprvé okrskový přebor spolupořádal brněnský židovský sportovní klub Makkabi (start a cíl na jeho hřišti poblíž Bauerovy rampy).
Přeborníkem se stal Viktor Strniště (časem 20:46,8) těsně před Nechvátalem (0,2 vt. zpět) a svým bratrem Jindřichem (20:56,2), dále na 4. místě Šimek (všichni SKŽ), 5. Mistera MS, 6. Kakač (SKŽ), 7. Hrdlička (MS), 8. Burian (SKŽ). Na 9.–11. místě doběhli běžci domácího SK Makkabi Fischel, Langer a Piowaty.
Pořadí družstev: 1. SKŽ A (6 b.), 2. SKŽ B (18 b.), 3. Makkabi (30 bodů).
Trať (cca 5,5 km) vedla kolem Svratky (Riviéra) přes pisárecký most ke hřišti MS a zpět na hřiště Makkabi.

účastníci

Pouze 12 startujících, většina nejlepších brněnských vytrvalců chyběla, naopak poprvé běželi členové Makkabi (SK Makkabi se od roku 1931 stalo členem ČSAAU).

zajímavosti

Jeden z posledních společných závodů v dresu SKŽ absolvovali bratři Strnišťové. Jindřich v létě přestoupil do MS (a na jaře 1932 do Sparty Praha), Viktor zakrátko se závoděním skončil.
Dva nejlepší Brňané stejný den absolvovali silniční běh Děvín - Bratislava - Koščak svým třetím vítězstvím získal definitivně putovní pohár, Slezáček doběhl druhý (stejné pořadí bylo o týden později na brněnském mistrovství republiky).