8. ročník Běhu Brnem

20. 3. 1927

charakteristika

V pořadí 8. ročník běhu se stal (na rozdíl od předchozího) čistě brněnskou záležitostí.
Mezi první desítku pronikl pouze Dvorský z Prostějova, dominovali běžci SK Židenice. Také počet startujících značně klesl. Časy prvních deseti byly na stejné úrovni jako loni.

Výsledky:
- 1. Jindřich Strniště 18:45,4 min., 2. Vincenc 18:58,3, 3. Viktor Strniště 18:58,4 (všichni SKŽ), 4. Plchot (MS) 19:27, 5. Tintěra 19:31, 6. Nechvátal 19:36 (oba SKŽ), 7. Dvorský (Prostějov) 19:42, 8. Kopřiva (MS) 19:45, 9. Zimola (Sokol Tuřany) 19:49, 10. Valíček (FDTJ Juliánov)
- senioři: 1./3. V. Strniště, 2./7. Dvorský, 3. /12. Kralert (SKŽ)
- junioři: 1./1. J. Strniště, 2./2. Vincenc , 3./4. Plchot
- příchozí: 1./9. Zimola, 2./10. Valíček, 3. Heinrich (DTJ Husovice)
- vojsko: 1. Schlesinger (dělostřelecký pluk Olomouc) - absolvoval všech osm ročníků.

účastníci

Startovalo 72 běžců - většinou z Brna, případně Moravy. Dobří běžci z Prahy a Čech chyběli.
Pořádající MS získala nové posily - Plchota ze Zlína (loni také 4. místo), který v Brně vykonával vojenskou službu, a Kopřivu z Třebíče (loni 13. pozice).

zajímavosti

Nejlepší čtyři ze závodu pak za dva týdny ve stejném pořadí doběhli na mistrovství ČSR v přespolním běhu konaném v Brně hned za mistrem republiky Německým na 2.–5. místě, družstvo SKŽ (bří Strnišťové a Vincenc) získalo už druhý mistrovský titul.