ThDr. František Křehlík

* 23.11.1907 Olší u Velkého Meziříčí – † 13.8.1982 Moravec u Nového Města na Moravě


farář v Líšni


národnost

česká


státní příslušnost

Rakousko-Uhersko, ČSR, ČSSR


vzdělání

zemská vyšší reálka ve Velkém Meziříčí (22. 6. 1926 maturitní zkouška),
I. české státní gymnázium v Brně (13. 6. 1927 zde složil doplňovací zkoušku z latiny),
1927–1932 studium bohosloví v biskupském alumnátu v Brně


zaměstnání

1. 4. 1932 – 30. 11. 1932 po vysvěcení na kněze stanoven kooperátorem ve Velkých Pavlovicích,
1. 12. 1932 – 30. 8. 1933 kooperátor v Mrákotíně,
kooperátor v Líšni při kostele sv. Jiljí,
v roce 1937 vyučoval náboženství v obci Sedlejov u Telče,
administrátor v Líšni (1. 1. 1939),
administrátor v Pavlicích (15. 9. 1958),
děkan jevišovického děkanství (říjen 1968)


odborné a zájmové organizace

Hasičský záchranný sbor v Líšni (pokladník)


poznámky

Podílel se na zorganizování stavby kostela Povýšení sv. kříže ve Slatině. Jeho velkou zásluhou byly opraveny kostela sv. Jiljí a líšeňské fary.





stavby

Kostel sv. Jiljí
Pohankova
jeho zásluhou byl kostel opraven
Fara v Líšni
Pohankova 18/43
farář, jeho zásluhou byl kostel opraven
Kaplička ve Slatince, kaple Panny Marie
Slatinka
jako líšeňský farář daroval zvon


události

19. 9. 1948
Posvěcení kostela Povýšení svatého kříže ve Slatině
farář v Líšni
17. 11. 1946
Položení základního kamene kostela Povýšení svatého kříže ve Slatině
položil základní kámen a posvětil kostel Povýšení svatého kříže ve Slatině


MJ


Aktualizováno: 10. 08. 2014